VUT FAST Brno
      Vítám všechny zájemce i jen zvědavce na těchto stránkách. Především však vítám studenty, které učím nebo jsem učil některý z předmětů ze stavební mechaniky na VUT FAST. První stránky týkajících se výuky byly v provozu již v zimním semestru 1999/2000, i když jen ve zcela stručné formě. Větší rozšíření prodělaly v letním semestru, a však ne do té míry, jakou jsem si sám představoval. V zimním semestru 2000/2001 jsem zkoušku připravoval stránky v Macromedia Flash a myslím, že byly úspěšné. Časem pravděpodobně převedu veškerou výuku na tuto formu.

      Chtěl bych tímto poskytnout doplňkový materiál pro studium Stavební mechaniky. Ze skušenosti vím, že se studenti neradi na cokoliv ptají. Většinou se bojí, aby se neztrapnili, protože jsou určitě jediní, kteří něčemu nerozumí. Ale opak je pravdou. Pokud tomu nerozumí jeden student, většinou tomu nerozumí většina. Proto se mne ptejte, kdykoliv Vám nebude něco jasné. Jsem ve cvičeních a na konzultacích od toho, abych Vám pomohl se něco naučit. Řiďte se heslem :

Na co se během pěti minut nezeptám, to se za pět hodin nenaučím !

      No ale pro případ, že by jste později zjistili, že něčemu nerozumíte, jsem připravil tyto stránky. Doufám, že je budu schopen udržovat tak, aby probíraná látka byla vždy na internetu.

      Budete-li mít jakékoliv problémy, obraťte se přímo na mne ve cvičeních, na konzultacích nebo e-mailem. A nestyďte se za své jméno. Jakýkoliv dotaz, připomínka nebo kritika na tyto stránky neovlivňuje získání zápočtu. K tomu slouží písemky, DÚ a dostatečná účast na cvičeních.