Vítám všechny studenty, které učím nebo jsem učil některý z předmětů ze stavební mechaniky na VUT FAST. První stránky týkajících se výuky byly v provozu již v zimním semestru 1999/2000, i když jen ve zcela stručné formě. Větší rozšíření prodělaly v letním semestru, a však ne do té míry, jakou jsem si sám představoval. I letos v zimním semestru 2000/2001 se pokusím své stránky aktualizovat tak, aby jste zde našli alespoň některé části, které vám pomohou ve studiu.

      Chtěl bych tímto poskytnout doplňkový materiál pro studium Stavební mechaniky. Ze zkušenosti vím, že se studenti neradi na cokoliv ptají. Většinou se bojí, aby se neztrapnili, protože jsou určitě jediní, kteří něčemu nerozumí. Ale opak je pravdou. Pokud tomu nerozumí jeden student, většinou tomu nerozumí většina. Proto se mne ptejte, kdykoliv Vám nebude něco jasné. Jsem ve cvičeních a na konzultacích od toho, abych Vám pomohl se něco naučit. Řiďte se heslem :

Na co se během pěti minut nezeptám, to se za pět hodin nenaučím !

      No ale pro případ, že by jste později zjistili, že něčemu nerozumíte, jsem připravil tyto stránky. Doufám, že je budu schopen udržovat tak, aby látka probíraná daný týden vždy na internetu již byla. Pokud budu mít zpoždění, promiňte mi.

      Budete-li mít jakékoliv problémy, obraťte se přímo na mne ve cvičeních, na konzultacích nebo e-mailem . A nestyďte se za své jméno. Jakýkoliv dotaz, připomínka nebo kritika na tyto stránky neovlivňuje získání zápočtu. K tomu slouží písemky, DÚ a dostatečná účast na cvičeních.

Konzultace pro zimní semestr 2000/2001 :
bude upřesněno později (snad)

A teď hurá na stránky s výukou Stavební mechaniky.